Przejdź do głównej zawartości

Szczoteczka soniczna to urządzenie, które stale zyskuje na popularności. Jej największą zaletą jest szybkie i skuteczne oczyszczanie cery. Wynika to z tego, że szczoteczka wykonuje ok. 8000 ruchów na minutę. Jej plusem jest również to, że oczyszcza nie tylko zewnętrzną powierzchnię twarzy, ale także głębokie warstwy naskórka, dodatkowo też złuszcza martwy naskórek i pobudza mikrokrążenie. Po zabiegu szczoteczką soniczną cera jest przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, a także przyjęcia składników odżywczych zawartych w kremach czy serach. Jak jednak poprawnie używać urządzenia, aby dokładnie oczyszczało skórę?

Jak używać szczoteczki sonicznej do twarzy?

Szczoteczka soniczna jest urządzeniem łatwym i prostym w użyciu. Przeznaczona jest do samodzielnego użytku, w domu. Można stosować ją do standardowej pielęgnacji. Co do zasady zaleca się stosowanie jej nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu. Codzienne używanie szczoteczki może bowiem zaburzyć barierę lipidową skóry i przyczynić się do wystąpienia podrażnień. Należy też pamiętać, że nie przy każdym typie cery urządzenie może być stosowane. Szczoteczka soniczna do twarzy z perfumeria.pl/collections/szczoteczki-soniczne-do-twarzy dedykowana jest przede wszystkim cerze tłustej i trądzikowej. Dużą dozę ostrożności przy jej użyciu należy zachować przy stanach zapalnych skóry, brodawkach i odstających pieprzykach, aktywnej postaci trądziku, alergii skórnej, nadwrażliwości cery.

x sLGYaQ stMM unsplash scaled
Jak używać szczoteczki sonicznej do twarzy? / fot. unsplash.com

Jak oczyszczać twarz szczoteczką soniczną?

Przed użyciem szczoteczki sonicznej do twarzy konieczne jest wykonanie manualnego demakijażu. Kluczowe jest przede wszystkim zmycie kolorowych kosmetyków z obszaru oczu oraz ust. Najlepiej wykorzystać do tego mleczko, płyn miceralny lub olejek do demakijażu. Warto pamiętać, że manualny demakijaż jest koniecznością, ponieważ szczoteczka soniczna do twarzy nie usunie resztek kolorowych kosmetyków z cery.

Kolejnym krokiem jest rozprowadzenie na czystej skórze twarzy produktu oczyszczającego (np. żelu, pianki do mycia) i rozpoczęcie masażu szczoteczką soniczną. Szczoteczka przed rozpoczęciem oczyszczania powinna być nawilżona letnią wodą. Ruchy, jakie należy nią wykonywać to te koliste z dołu do góry twarzy. Urządzenie można również wykorzystywać do oczyszczania szyi. Masaż nie powinien trwać dłużej niż minutę, ponadto szczoteczka nie może być zbyt intensywnie dociskana do skóry, ponieważ zmniejsza to działanie fal dźwiękowych.

toa heftiba 8iqtav9rfnq unsplash
Jak oczyszczać twarz szczoteczką soniczną? / fot. unsplash.com

Zakończeniem oczyszczania twarzy szczoteczką soniczną jest opłukanie twarzy z resztek produktu myjącego, a następnie osuszenie jej delikatnym ręcznikiem papierowym lub materiałowym. Tak oczyszczona cera gotowa jest do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, czyli nałożenia serum czy kremu.

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 9

variance

Variance - Magazyn dla Kobiet

Zostaw odpowiedź