Przejdź do głównej zawartości

Wydarzenia z 11 września 2001 roku wstrząsnęły całym światem. Zamach na World Trade Center uznawany jest po dzień dzisiejszy za jedną z największych tragedii na świecie. Natomiast sama historia stała się inspiracją do stworzenia filmów oraz napisania książek opowiadających o tamtych wydarzeniach. Czy film „Worth” będzie kolejną produkcją ukazującą wydarzenia na pokładzie samolotu? Zdecydowanie nie! Tym razem będzie to historia opowiedziana z zupełnie innej strony.

Opis fabuły

Akcja filmu toczy się po atakach na World Trade Center i Pentagon w 2001 roku. Prawnik i mediator Kenneth Feinberg zostaje wyznaczony przez Kongres USA na zarządcę Funduszu Pomocy Ofiarom tragedii 11 września.
Prawnik ma za zadanie ustalić wysokość odszkodowań dla osób dotkniętych tragedią. Pomaga mu w tym szefowa działu operacyjnego – Camille Biros. Aby wesprzeć rodziny osób poległych w tragedii, Feinberg musi wycenić, ile warte jest życie ludzkie. Staje przed niewykonalnym zadaniem, a jego początkowy cynizm powoli przeradza się we współczucie. Gdy prawnik poznaje Charlesa Wolfa – działacza społecznego opłakującego śmierć żony – uświadamia sobie jakie są prawdziwe koszty tragedii, a jego dotychczasowe podejście diametralnie się zmienia.

„Worth” – obsada

Film powstał na podstawie biograficznej książki „What is Life Worth?” autorstwa Keneetha Feinberga. Początkowo film wyreżyserował David Frankel, na podstawie scenariusza Maxa Borensteina. Został on zastąpiony przez Sarę Colangelo w lutym 2019 roku. W roli głównego bohatera zobaczymy Michaela Keaton’a, natomiast Camille Biros zagra Amy Ryan. Na ekranie nie zabraknie także Stanleya Tucci, Tate’a Donovana, Laury Benanti, Victora Slezaka i wielu innych.

Gdzie można obejrzeć film?

Film „Worth” trafi na platformę Netflix 3 września! Natomiast już teraz możesz zobaczyć oficjalny zwiastun filmu dostępny na platformie Netflix oraz na oficjalnym kanale Netflixa na YouTube.

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 5

Joanna Grzegorczyk

Copywriter z zamiłowania. Interesuje się modą, popkulturą, szeroko pojętą tematyką beauty oraz mocnymi thrillerami. Wolne chwile spędza na oglądaniu seriali, czytaniu książek i słuchaniu muzyki.

Zostaw odpowiedź