Przejdź do głównej zawartości

Nowości Netflix wrzesień 2021 – Nowe sezony na Netflix! „Dom z papieru”, „Lucyfer” i „Sex Education”, to tylko część z wrześniowych tytułów, które ukażą się na platformie. Lista nowości jest o wiele dłuższa. Sprawdź wrześniowe niespodzianki przygotowane przez Netfliksa!

Punkty zwrotne: 11 września i wojna z terroryzmem

Punkty zwrotne: 11 września i wojna z terroryzmem

Premiera sezonu:  1 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Seriale / Filmy dokumentalne

Historię współczesną można podzielić na dwa okresy: przed 11 września i po 11 września. Ten pięcioczęściowy serial dokumentalny w reżyserii Briana Knappenbergera to dokładna kronika ataków na Stany Zjednoczone 11 września 2001 roku, dzięki której możemy lepiej zrozumieć, jak tamte tragiczne wydarzenia — tu przedstawione także przez pryzmat osobistych historii — zmieniły losy kraju. Od sowieckiej inwazji na Afganistan w 1979 roku po szokujący upadek kraju i powrót talibów do władzy zaledwie kilka tygodni przed dwudziestą rocznicą ataków — historia wciąż się pisze.

Ataki z 11 września 2001 roku zmieniły świat w sposób, który dopiero dziś zaczynamy rozumieć. Dwadzieścia lat po najdłuższej amerykańskiej wojnie i powrocie talibów do władzy w Afganistanie serial „Punkty zwrotne: 11 września i wojna z terroryzmem” odpowiada na pytania: Kto zaatakował Stany Zjednoczone i dlaczego? Jakie błędy wywiadu do tego doprowadziły? Jak decyzje podejmowane na najwyższych szczeblach administracji trzech państw w wojnie z terrorem wpłynęły na obecną sytuację? Na potrzeby serialu wywiadu udzieliło wiele osób, w tym wysocy rangą przedstawiciele administracji rządowej Stanów Zjednoczonych, byli pracownicy CIA oraz weterani wojskowi, a także żołnierze Afgańskiej Armii Narodowej, przywódcy talibów, członkowie rządu afgańskiego, afgańscy dowódcy wojskowi oraz afgańscy cywile, z których wielu nigdy dotąd nie wypowiadało się przed kamerami. Poznamy także relacje samych ocalałych z ataków. Ten pięcioczęściowy serial dokumentalny to rzetelne źródło wiedzy na temat ataków z 11 września i ich wpływie na bieg historii.

Jak zostać kowbojem?

AAAABbmSYkT5lx kmZYE1mLQLyfHuJvFJxJYtHfWSjkzdWxWneNNkMHYA KOlD
Jak zostać kowbojem?

Premiera sezonu: 1 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Seriale / Programy typu reality / Programy rozrywkowe

Dale Brisby wykorzystuje talent jeździecki i konta w mediach społecznościowych, aby podtrzymać tradycję rodeo i pokazywać światu, co to znaczy być prawdziwym kowbojem.

Imprezowa dusza

Imprezowa dusza

Premiera filmu: 2 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Filmy / /Komedie / Romantyczne / Fantasy

Pewna towarzyska i ekstrawertyczna dziewczyna (Victoria Justice) zalicza naprawdę niezłą wpadkę — umiera w tygodniu swoich urodzin. Ku własnemu zdziwieniu otrzymuje jednak drugą szansę, aby naprawić popełnione błędy, odnowić kontakt z najbliższymi i — co najważniejsze — udowodnić, że zasługuje na miejsce w sali dla VIP-ów w niebie.

Q-Force

AAAABYTFEzTJ T3VGIfC1ADAtZJKQlmCirQwCp6Oq60Q6bi1ElGyLWZ4Nm9ml1sf9HBikTbZ4YJ0SsiiSWLBCeFRofvu0MAg
Q-Force

Premiera sezonu: 2 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Seriale / Przygodowe / Kino akcji / Komedie

Steve Maryweather, czyli agent Mary, był kiedyś złotym chłopakiem Amerykańskiej Agencji Wywiadowczej (AIA). Potem jednak ujawnił, że jest gejem. Nie mogąc go zwolnić, agencja wysłała go do West Hollywood, licząc na to, że zniknie jej z oczu na dobre. Zamiast tego Steve zebrał oddział nieprzystosowanych geniuszy LGBTQ+. Oprócz Mary w ekipie Q-Force znaleźli się: zdolna mechanik Deb, mistrz przebieranek Twink oraz hakerka Stat.

Po dziesięciu latach oczekiwania na pierwszą oficjalną misję Mary postanawia udowodnić agencji, która odwróciła się do niego plecami, że popełniła błąd i namawia ekipę Q-Force do buntu. Gdy udaje jej się rozwiązać pierwszą sprawę — na własnych warunkach — AIA niechętnie przyznaje nietypowym szpiegom oficjalny status aktywnych tajnych agentów terenowych. Gdzie jest haczyk? Q-Force musi przyjąć w swoje szeregi nowego członka — heteroseksualnego agenta Bucka.

Dom z papieru – sezon 5

Dom z papieru – sezon 5

Premiera sezonu: 3 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Seriale / Thrillery

Grupa przebywa w Banku Hiszpanii od ponad 100 godzin. Udało im się uratować Lizbonę, ale doświadczyli też bolesnej straty. Profesor został schwytany przez Sierrę i po raz pierwszy w życiu nie ma planu ucieczki. Kiedy wydaje się, że już gorzej być nie może, na scenie pojawia się nowy, znacznie potężniejszy od dotychczasowych, wróg — wojsko. Największy skok wszech czasów dobiega końca, a to, co zaczęło się jako napad rabunkowy, zamienia się w wojnę. Pierwsza połowa 5. części kultowego serialu będzie dostępna od 3 września 2021 roku. Drugą połowę będzie można obejrzeć od 3 grudnia 2021 roku.

Ile warte jest ludzkie życie?

AAAABX7wWbOiROn4mw9ePt 6YN JH12TkGrDmc5DeRYIw6sRXy6O1wmBTF3d6zMTZakiiinEEqCI4uWmc3qYAqBmcKG3VRH5
Ile warte jest ludzkie życie?

Premiera filmu: 3 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Filmy / Dramaty

Po atakach na World Trade Center i Pentagon w 2001 roku Kongres USA wyznacza doświadczonego prawnika i mediatora Kennetha Feinberga (Michael Keaton) na zarządcę Funduszu Pomocy Ofiarom 11 września. Jego zadaniem jest ustalenie wysokości odszkodowań dla osób dotkniętych tragedią. Feinberg i szefowa działu operacyjnego z jego firmy Camille Biros (Amy Ryan) stają przed niewykonalnym zadaniem. Aby pomóc rodzinom, które poniosły nieobliczalne straty, muszą wycenić, ile warte jest ludzkie życie. Kiedy Feinberg ściera się z Charlesem Wolfem (Stanley Tucci), działaczem społecznym opłakującym śmierć swojej żony, zaczyna uświadamiać sobie prawdziwe ludzkie koszty tragedii, a jego cynizm zastępuje współczucie.

Oparty na prawdziwych wydarzeniach film „Ile warte jest ludzkie życie?” tak naprawdę odpowiada na pytanie, ile warte są empatia i więzi międzyludzkie. Reżyserką filmu jest Sara Colangelo. Max Borenstein jest autorem scenariusza i producentem. Pozostali producenci to Marc Butan, Anthony Katagas, Michael Sugar, Bard Dorros, Sean Sorensen i Michael Keaton. Na ekranie pojawiają się Tate Donovan, Shunori Ramanathan, Talia Balsam, Laura Benanti, Marc Maron, Ato Blankson-Wood, Chris Tardio, Carolyn Mignini i Victor Slezak.

Sportowe opowieści: Przełamanie

AAAABb8rMun0bzWW1PPsxkqUmFiPvgaRcAyCqAx7xJK2572I1lmrqkaLoo1W BuG0HLs293vfHq7PhNIkYgLMCbG4PLYxihJ9zw5Par 1HXV03Dcg 1Bw5DcTSSWPKWRmA
Sportowe opowieści: Przełamanie

Premiera filmu: 7 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Filmy / Filmy dokumentalne
Reżyseria: Chapman Way i Maclain Way

Twórcy serialu „Bardzo dziki kraj” zapraszają na pięcioodcinkowy dokument, który rzuca nowe światło na różne wydarzenia ze świata sportu. Od tenisa przez boks po koszykówkę — te opowieści w niczym nie przypominają skandali, o których kiedyś rozpisywały się gazety. Każdy z odcinków, które będą pojawiać się w serwisie co tydzień, jest poświęcony innemu momentowi w historii sportu — ważnej walce, igrzyskom olimpijskim, decydującemu meczowi. Twórcy dokumentu analizują wszystko, o czym nie wspomniały media. Rozmawiają też z bohaterami tych wydarzeń, ujawniając skrywane pod potem siłę charakterów, niezłomność, złamane serca, triumfy, przemoc, śmiech i patos. Uczestnicy bójki w The Palace między zespołami Pacers i Pistons zdradzają jej kulisy. Mistrzyni olimpijska Caitlyn Jenner opowiada, jak wyglądała jej droga po złoto. Bokserka Christy Martin wspomina bójkę swojego życia — poza ringiem. Tenisista Mardy Fish mówi o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym. Zawodnicy z klubu hokejowego Trashers ujawniają, że musieli słuchać poleceń nastoletniego syna domniemanego szefa mafii. „Sportowe opowieści” dokładnie analizują pasję i charakter niezbędne do tego, aby zdobyć mistrzostwo, oraz pokazują, jak jedno wydarzenie poza boiskiem może przekreślić wszystkie sportowe triumfy. Reżyserami dokumentów są Chapman Way i Maclain Way („Bardzo dziki kraj”), Floyd Russ („Zion”), Laura Brownson („Czarno-biała historia Rachel Dolezal”, „Lemon”) i Crystal Moselle („Betty”, „Wataha”).

Historia gwiazdy tenisa Mardy’ego Fisha to kronika nastoletnich treningów w sławnej Akademii Saddlebrook, przyjaźni i rywalizacji z Andym Roddickiem i niezdolności do osiągnięcia prawdziwego sukcesu na miarę jego poprzedników — amerykańskich ikon tenisa z lat 80. i 90. XX wieku, takich jak John McEnroe, Pete Sampras i Andre Agassi. W 2010 roku Fish osiągnął życiową formę i pojawił się na turnieju ATP Tour jako czarny koń, wspinając się na wyżyny World Tour Finals w 2011 roku jako najwyżej rozstawiony amerykański gracz. Wkrótce potem zaczęły się jego problemy z depresją lękową. Fish zrobił wszystko, aby przezwyciężyć napięcie psychiczne, stając w ćwierćfinale US Open 2012 przeciwko Rogerowi Federerowi. Jednak z dnia na dzień jego stan się pogarszał i w końcu Fish przeżył załamanie. Wycofał się z rozgrywek, a później zdiagnozowano u niego poważne zaburzenia lękowe. Porzucenie tenisa przez amerykańską gwiazdę numer jeden zszokowało opinię publiczną. Fish zniknął na kolejne kilka lat, nie wychodząc z domu przez długie miesiące. Dzięki pomocy specjalistów udało mu się przepracować traumę. Zdecydował się publicznie opowiedzieć o swoich problemach, aby pomóc w destygmatyzacji zaburzeń lękowych i dać innym sportowcom wzór do naśladowania w radzeniu sobie z problemami ze zdrowiem psychicznym. Od tego czasu Fish został trenerem US Davis Cup, a o swojej chorobie mówi, że jest to „codzienna walka, którą wygrywa każdego dnia”.

Na skraju

AAAABW70fWidxjCueO2tbEot94xkhmvpgJHIEUCbG O vMKLugPjsNhKCXVVuKBpUITLSBNtAjtj6nkm
Na skraju

Premiera sezonu: 7 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Seriale / Dramaty / Komedie

Serial „NA SKRAJU” składa się z 12 trzydziestominutowych odcinków ukazujących w przezabawny sposób zwariowaną miejską dżunglę Los Angeles. Scenariusz każdego z nich napisała Julie Delpy („Dwa dni w Paryżu”, „Przed wschodem słońca”), która jak nikt potrafi wprawić widzów w świetny nastrój. Poznaj perypetie czterech kobiet, których życie znalazło się NA SKRAJU.

Vinterviken

AAAABbE3O1 Eu7qU35OrCMhtg5 o4CkkBhEVpYW1JpcfkoJhK4KFVgT7UfOSl5gbqsTYDIifr7nulrNVVkDKD3nHrvOmqh9A
Vinterviken

Premiera filmu: 8 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Filmy / Romantyczne / Dramaty

Film „Vinterviken” to historia miłosna dwójki nastolatków osadzona w Sztokholmie roku 2021. Elisabeth i John-John wychowują się w tym samym mieście, ale w zupełnie różnych światach ekonomicznych, społecznych i kulturowych. Aż pewnego dnia trafiają do tej samej klasy w liceum.

Bracia krwi: Malcolm X i Muhammad Ali

AAAABQ9q UTved3
Bracia krwi: Malcolm X i Muhammad Ali

Premiera filmu: 9 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Filmy / Filmy dokumentalne

„Bracia krwi: Malcolm X i Muhammad Ali” to wyjątkowa historia o przyjaźni łączącej dwie kultowe postaci XX wieku.

Trwająca trzy lata braterska więź między Muhammadem Alim i Malcolmem X zmieniła nie tylko samych mężczyzn, ale i świat. Film „Bracia krwi: Malcolm X i Muhammad Ali” opowiada niezwykłą historię przyjaźni łączącej kultowe postaci XX wieku aż do momentu ich burzliwego rozstania. Niewielu ludzi ma świadomość, co łączyło Malcolma i Muhammada. Reżyser filmu dokumentalnego Marcus A. Clarke poprzez wypowiedzi osób z najbliższego otoczenia bohaterów i niepublikowane wcześniej materiały rzuca nowe światło na skomplikowaną naturę relacji między charyzmatycznym i bezpośrednim mistrzem olimpijskim, który porywał tłumy, a byłym skazańcem, który przeistoczył się w idealistycznego rewolucjonistę walczącego z uciskiem. O początkach, rozkwicie i dramatycznym końcu przyjaźni w obliczu rozłamu we władzach Narodu Islamu opowiadają córka Malcolma X — Ilyasah Shabazz, brat Alego — Rahman, córki mistrza — Maryum i Hana oraz osobistości ze świata kultury, jak Cornel West i Al Sharpton. Inspiracją do powstania filmu była książka „Blood Brothers” autorstwa Randy’ego Robertsa i Johnny’ego Smitha. Producentami dokumentu w reżyserii Marcusa A. Clarke’a („Niewyjaśnione tajemnice”, „Rapture”), są Kenya Barris i Jason Perez, a producentami wykonawczymi — Erynn Sampson, Jonathan Chinn, Simon Chinn, Simon George i Marcus A. Clarke.

Mistrzowie metalu

Mistrzowie metalu

Premiera sezonu: 10 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Seriale / Programy typu reality / Programy rozrywkowe

„Mistrzowie metalu” to konfrontacja siedmiu najzdolniejszych spawaczy w USA, podczas której między uczestnikami dosłownie lecą iskry. Gospodarzem programu jest Jo Koy. W każdym z sześciu odcinków ludzie ze stali ścigają się z czasem, tworząc przeróżne formy — od imponującego grilla po futurystyczny pojazd. Napięcie, wysoka temperatura i pośpiech nie ułatwiają pracy, a tylko jeden uczestnik może przekuć swój wysiłek w sukces i zostać Mistrzem metalu.Seriale

Kate

AAAABSx1w9RIj1oaqydY5TGmJRYGJk1y5snqpt2wgvJjhNUp6NKEq0xHHOhoXReKqAlJsMwCy5y5SICHXD6 SFsNs00R8Pa9
Kate

Premiera filmu: 10 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Filmy / Thrillery / Kino akcji

Bezwzględna zabójczyni zostaje otruta. Ma 24 godziny przed nieuchronną śmiercią, aby zemścić się na wszystkich, którzy zaszli jej za skórę. Nieoczekiwanie nawiązuje jednak więź z córką jednej ze swoich dawnych ofiar.

Skrupulatna i wyjątkowo uzdolniona Kate jest doświadczoną zabójczynią u szczytu kariery. Jednak gdy jej misja, której celem jest członek yakuzy w Tokio, nieoczekiwanie zbacza z toru, szybko odkrywa, że została otruta. Ma 24 godziny przed nieuchronną śmiercią, aby zemścić się na wszystkich, którzy zaszli jej za skórę. Gdy jej stan zaczyna się pogarszać, Kate nawiązuje więź z nastoletnią córką jednej ze swoich dawnych ofiar. W rolach głównych Mary Elizabeth Winstead, Miku Martineau i Woody Harrelson. Reżyseria: Cedric Nicolas-Troyan. „Kate” to szalony wyścig z czasem umierającej zabójczyni, która przed śmiercią chce wykonać jeszcze jedno ostatnie zadanie.

Zwierzyna

AAAABV5eo1kq6pW5Nz34OI4WioQbXloi5c NctwGsWFq eEGijPyD4SLFlzlUCTvsqVvADOfIT vBoZqWXcezgLSBqQnwayO
Zwierzyna

Premiera filmu: 10 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Filmy / Thrillery

Pięciu przyjaciół wybiera się na pieszą wycieczkę, która zmienia się w desperacką próbę przetrwania, gdy okazuje się, że ktoś trzyma ich na celowniku.

Podczas weekendu kawalerskiego Roman, jego brat Albert oraz ich kumple wybierają się na wędrówkę. Gdy w okolicy słychać odgłosy strzałów, mężczyźni uznają, że to polujący w lesie myśliwi. Wkrótce okazuje się jednak, że czeka ich desperacka walka o przetrwanie, bo właśnie sami stali się zwierzyną łowną.

Lucyfer – sezon 6

AAAABRAICWZPGa
Lucyfer – sezon 6

Premiera sezonu: 10 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Seriale / Tajemnicze / Fantasy / Dramaty

Sezon finałowy „Lucyfera” nadchodzi. Tym razem na dobre. Diabeł wcielony stał się Bogiem… no, prawie. Dlaczego się jeszcze zastanawia? I co zrobi teraz, gdy na świecie zabrakło Boga? Z uśmiechem przez łzy pożegnamy Lucyfera, Chloe, Amenadiela, Maze, Lindę, Ellę i Dana. Pożegnaj ich razem z nami!

Najciekawsze obiekty wakacyjne świata – sezon 2

AAAABfnTdDdeij4tPRHTIJyAfxj4HnfQ96P2Me2YZGgh9SrI3yO J3qwAI59gjZjmpmWIOFboe2VTaJiv2Jgz9odZhJO7 oG
Najciekawsze obiekty wakacyjne świata – sezon 2

Premiera sezonu: 14 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Seriale / Programy typu reality / Programy rozrywkowe

Trójka ekspertów odwiedza „Najciekawsze obiekty wakacyjne świata” — na każdą kieszeń i dla każdego podróżnego. W drugim sezonie serialu zaprezentują jeszcze więcej niesamowitych miejsc na nocleg na całym świecie i pasjonujących atrakcji, jakie mają do zaoferowania.

Ty kontra dzicz: Mroźna misja

AAAABU5zclfOYNgI4WTisatgvR zNKiXfnlULFXefMkKUYEmbAIKnThPS83 0qfZXtY34x9qyE
Ty kontra dzicz: Mroźna misja

Premiera interaktywnego odcinka specjalnego: 14 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Interaktywne / Dla dzieci / Programy typu reality / Programy rozrywkowe

Bear Grylls powraca w kolejnym ekscytującym filmie interaktywnym dla całej rodziny. W wyniku katastrofy samolotu w skutych lodem górach Bear traci pamięć. Usiłuje uchronić siebie i pilota przed zimowym żywiołem. Na jego drodze staną gigantyczne ściany skalne, mroźne i mroczne tunele oraz przerażające dzikie bestie. Bear ma kłopoty i potrzebuje Twojej pomocy, by wydostać siebie i przyjaciela z opresji.

Too Hot To Handle: Ameryka Łacińska

Too Hot To Handle: Ameryka Łacińska

Premiera sezonu: 15 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Seriale / Programy typu reality / Programy rozrywkowe

Grupa mocno napalonych singli musi powstrzymać się od seksu przez 40 dni i 40 nocy. Na zwycięzcę czeka 100 000 dolarów i, kto wie, może także prawdziwy związek. Zlokalizowana wersja brytyjskiego serialu pod tym samym tytułem.

Grupa seksownych singli z Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej spotyka się w domu marzeń w tropikach. Liczą, że będą to najbardziej egzotyczne i… erotyczne wakacje w ich życiu, ale czeka ich niespodzianka. Jeśli chcą marzyć o wygraniu 100 000 dolarów, muszą spełnić jeden warunek: przez cały pobyt powstrzymać się od seksu. Zero całowania, zero pettingu. Niedozwolone są żadne przyjemności seksualne. A każde złamanie tej zasady oznacza obniżenie kwoty nagrody. Czy dla tych amatorów seksu bez zobowiązań pokusa okaże się zbyt silna? A może uda im się stworzyć relacje, które przetrwają dłużej niż jedną noc?

Nailed It! – sezon 6

AAAABQF2n kMyTn809HHeHswASUBvMiAhfM3 fdwucI aJfebLjQTcZ8p6UMTLc6W 9Q
Nailed It! – sezon 6

Premiera sezonu: 15 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Seriale / Programy typu reality / Programy rozrywkowe

Nominowany do Emmy program powraca! W tym sezonie cukiernicy amatorzy podejmą się przygotowania paranormalnych wypieków, oddadzą hołd Afroamerykanom i spróbują odtworzyć czekoladowe arcydzieła, których inspiracją był nasz współprowadzący — Jacques Torres. Na zwycięzcę czeka 10 000 dolarów nagrody. W mało którym programie kulinarnym tak wiele się nie udaje, ale mało który tak bardzo wciąga!

Schumacher

AAAABQPtoHrQnHIf5GynbWSG9Jc2McuHtgtbB856k6
Schumacher

Premiera filmu: 15 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Filmy / Filmy dokumentalne

Szczery dokument o życiu gwiazdy 1 Michaela Schumachera. „Schumacher” zawiera unikalne wywiady i niepublikowane wcześniej materiały archiwalne, które składają się na pełen delikatności, a zarazem krytyczny portret siedmiokrotnego mistrza świata. To jedyny film akredytowany przez jego rodzinę.

Nakręcony przy pełnym wsparciu rodziny Michaela Schumachera dokument „Schumacher” zawiera unikalne wywiady i niepublikowane wcześniej materiały archiwalne, które składają się na pełen wyczucia, a zarazem krytyczny portret siedmiokrotnego mistrza świata. Film analizuje liczne aspekty wizerunku tego nietuzinkowego sportowca i towarzyszy mu podczas zawrotnej kariery w pełnej wyzwań dyscyplinie sportowej, którą uwielbiają miliony ludzi z całego świata. Michael Schumacher zdobył sławę dzięki swojej silnej woli i determinacji w walce o zwycięstwo na przekór wszelkim przeciwnościom. Jest z natury skryty, a mimo to stanowi inspirację dla milionów kibiców. Jednak swój sukces zawdzięcza nie tylko wyścigom samochodowym. Sile charakteru i woli walki towarzyszą kompleksy i brak pewności siebie, uzupełniając portret wrażliwego i skłonnego do refleksji mężczyzny. Głównymi bohaterami historii Michaela są jego rodzice, dzieci oraz Corinna Schumacher, jego miłość z dzieciństwa i towarzyszka życia. Oto co mają nam o nim do powiedzenia…

Moi bohaterowie kowboje

AAAABRYmfyUIvLGP0tbmDH6 oRNC7mleaAtfntX1abtYIoVWcN3SZGG5IbKdJUux
Moi bohaterowie kowboje

Premiera filmu: 16 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Filmy / Filmy dokumentalne

Robin Wiltshire, an immigrant inspired by the iconography of the Hollywood western, finds meaning and redemption through the art of horse training. My Heroes Were Cowboys, directed by Tyler Greco and produced by Barry Linen Motion Pictures & Dress Code, releases globally on Netflix September 16, 2021.

Chicago Party Aunt

AAAABeT6nErVFlio32IsrSDEU3khIceImouT6ZwJsdIT5Tb EK5vxlGDDBQir00XegHXkn qgGLX h9 cPYkW4Lyol00bivR
Chicago Party Aunt

Premiera sezonu: 17 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Seriale / Komedie

„Chicago Party Aunt” to komediowy serial animowany złożony z półgodzinnych odcinków o przygodach Diane Dunbrowski, czyli tytułowej imprezowej ciotki, która żyje w myśl hasła: „gdy od życia dostajesz cytryny, zalej je spirytusem i zrób cytrynówkę”.

Sex Education – sezon 3

AAAABawzBLjC2WNAaAU8XZzH9UhhNkJ4XM3mP264KkKTx2 X8sHL5UGZA T9IgHwVrur3nCrZomOe6SO7uaRwnPfdirJ4vJe
Sex Education – sezon 3

Premiera sezonu: 17 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Seriale / Dramaty / Komedie

Rozpoczął się nowy rok. Otis zaczął uprawiać przygodny seks, Eric i Adam oficjalnie są parą, a Jean spodziewa się dziecka. Tymczasem Hope, nowa dyrektor, stara się przywrócić Moordale chwałę, Aimee odkrywa feminizm, Jackson się zakochuje, a usunięta wiadomość głosowa nadal pozostaje w mocy. W tym sezonie poznamy też zwierzęta zbliżające pary, sprawdzimy nowe teorie o obcych, spróbujemy sromokształtnych babeczek i wiele razy zobaczymy w akcji panią Groff.

Bohaterem serialu „Sex Education”  jest nieśmiały licealista, Otis Milburn, którego matka, Jane, jest seksuolożką. W sezonie 1. Otis wraz z koleżanką, Maeve Wiley, zakładają w szkole poradnię seksuologiczną, aby zrobić dobry użytek z wiedzy teoretycznej Otisa. W drugim sezonie serialu późno dojrzewający Otis musi nauczyć się kontrolować swoje nowo odkryte potrzeby seksualne, aby zbudować związek ze swoją dziewczyną, Olą. Jednocześnie czeka go praca nad nadszarpniętą relacją z Maeve. Tymczasem wśród uczniów ich szkoły rozprzestrzenia się chlamydioza, co podkreśla potrzebę edukacji seksualnej wśród młodzieży. W mieście i w szkole pojawiają się także nowe osoby, które zmienią nieco panujące dotychczas porządki.

Twórczynią i scenarzystką serialu jest Laurie Nunn, a za jego produkcję odpowiada studio Eleven. Reżyserami odcinków sezonu 2. są Ben Taylor, Alice Seabright i Sophie Goodhart. Producentami wykonawczymi są Jamie Campbell, Laurie Nunn i Ben Taylor.

Nieopowiedziane historie

Nieopowiedziane historie

Premiera filmu: 17 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Filmy / Romantyczne / Dramaty

Trzy opowieści o miłości, stracie i tęsknocie. W tętniącym życiem wielkim mieście samotni ludzie nawiązują zaskakujące relacje i znajdują nieoczekiwane towarzystwo.

Trudno się żyje w wielkim mieście. Zwłaszcza gdy akurat nie szalejesz z miłości, nie szukasz jej ani nie przeżywasz rozstania. Chcesz żyć pełnią życia, ale to właśnie miłość leczy rany i pomaga realizować marzenia. Może też mieć niszczycielską moc. Zawsze wzbudza potężne emocje, hipnotyzuje i usidla. Troje popularnych reżyserów z Bollywood prowadzi nas krętymi ścieżkami tęsknoty i miłości.

Miłość w spektrum – sezon 2

Miłość w spektrum – sezon 2

Premiera sezonu: 21 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Seriale / Filmy dokumentalne / Programy typu reality / Programy rozrywkowe

Szukanie miłości to wyzwanie trudne dla każdego — ale dla autystycznych nastolatków nieprzewidywalny świat randek i romansów jest jeszcze większą zagadką.

Drodzy biali! – sezon 4

AAAABU TMXhSbayMgZwB1KPRpAPK9c9JNi9RxCQ8EmF5hd4bikWrRFrsl g4HKdr9 gMjMmas1tOkMyZkeGCrWIx8lAz
Drodzy biali! – sezon 4

Premiera sezonu: 22 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Seriale / Komedie / Dramaty

Akcja czwartej części serialu „Drodzy biali!” rozgrywa się podczas ostatniego roku studiów na uniwersytecie Winchester oraz w nie tak bardzo odległej, popandemicznej przyszłości. Nasi bohaterowie wspominają najbardziej brzemienny w ważne wydarzenia (i melodramatyczny) rok w swoim dotychczasowym życiu. Czwarty sezon serialu „Drodzy biali” to utrzymane w afrofuturystycznym i inspirowanym latami 90. stylu pożegnalne wydarzenie muzyczne, którego nie można przegapić i które doskonale pokazuje, że czasem, aby pójść do przodu, trzeba najpierw zrobić krok w tył.

„Drodzy biali!” to dzieło cenionego twórcy, Justina Simiena. W rolach głównych występują Logan Browning, Brandon P. Bell, Antoinette Robertson, DeRon Horton, John Patrick Amedori, Ashley Blaine Featherson i Marque Richardson. Showrunnerami części czwartej serialu „Drodzy biali!” są Justin Simien i producentka wykonawcza Jaclyn Moore.

Z pamiętnika niewidzialnej dziewczyny

AAAABSS6IDZPywwfy2TuFD6qe3YinqRq7xjqoqnFHd2bmKx3DrtIZBnwAuiHM2niOb85jWpd nCpbIObkRRjjFizStBou36B
Z pamiętnika niewidzialnej dziewczyny

Premiera filmu: 22 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Filmy / Komedie / Romantyczne / Dla dzieci

Tetê czuje się nieakceptowana w szkole i w domu. Gdy jej bezrobotni rodzice przeprowadzają się do domu dziadków w Copacabanie (Rio de Janeiro), 16-latka musi zacząć od początku w nowej szkole. Postanawia zrobić wszystko, aby nie być znowu ofiarą, nawiązać przyjaźnie i prowadzić bujne życie towarzyskie.

Wtargnięcie

AAAABVc XyIaJ5QHqyiSsNTgtYlSENfWiPnBZkiTj4fbr1lQH9SrJH2XopYVwicLt w6B3zmgy46Pcbhv28cQ9 tf9Uwk Bl
Wtargnięcie

Premiera filmu: 22 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Filmy / Thrillery

Pewne małżeństwo przeprowadza się do małego miasteczka. Włamanie do domu wpędza żonę w traumę i skłania ją do podejrzeń, że otaczające ją osoby skrywają pewne sekrety.

Nocna msza

AAAABYnmfoYgiZJM1SXh30nOdHhdbGgPsIvP Lzubv cuWSPE7XwlnGcsGmoyiyyn08qXdM8it0IjB766oQckdRa 7D1 tVk
Nocna msza

Premiera sezonu: 24 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Seriale / Dramaty / Horrory / Tajemnicze

Mike Flanagan, twórca „Nawiedzonego domu na wzgórzu”, przedstawia serial „Nocna msza”. Opowiada on o małej społeczności zamieszkującej odizolowaną od świata wyspę. Wraz z powrotem na nią pewnego okrytego hańbą młodego mężczyzny (Zach Gilford) i przybyciem charyzmatycznego księdza (Hamish Linklater) linie podziałów między jej członkami stają się jeszcze głębsze. Pojawienie się na wyspie Crockett ojca Paula zbiega się w czasie z niewyjaśnionymi i z pozoru cudownymi zdarzeniami, które na nowo wzbudzają w ludziach religijny żar. Czy za te cuda nie przyjdzie jednak w końcu zapłacić?

W tym siedmioodcinkowym miniserialu, którego twórcą i reżyserem jest Mike Flanagan, występują także Kate Siegel, Rahul Abburi, Crystal Balint, Matt Biedel, Alex Essoe, Annarah Cymone, Annabeth Gish, Rahul Kohli, Kristin Lehman, Robert Longstreet, Igby Rigney, Samantha Sloyan, Henry Thomas i Michael Trucco. Producentami wykonawczymi są Mike Flanagan i Trevor Macy z ramienia Intrepid Pictures.

Szpak

Szpak

Premiera filmu: 24 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Filmy / Dramaty

Walcząc z broniącym swojego terytorium szpakiem o kontrolę nad własnym ogrodem, pogrążona w żałobie Lilly (Melissa McCarthy) nieoczekiwanie odnajduje wewnętrzny spokój i zdobywa się na odwagę, aby uzdrowić swoje związki. Odkrywa też, że wciąż jest zdolna do miłości.

My Little Pony: Nowe pokolenie

AAAABbwK5CbaetWhIgWspP8eSxEdPQj4cyskzvW kYSJKFE7WSiz V 0a5stzJNVqGVwmCFXdHuKn anefit8H W1IeyS3nd
My Little Pony: Nowe pokolenie

Premiera filmu: 24 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Filmy / Dla dzieci / Fantasy

Świat kucyków z Equestrii został pozbawiony magii. Teraz ziemskie kucyki, jednorożce i pegazy żyją w ciągłym strachu i nieufności. Kierująca się ideałami Sunny, należąca do kucyków ziemskich, i ciekawski jednorożec Izzy wspólnie wyruszają w epicką i pełną przygód podróż, w trakcie której odwiedzą odległe krainy i zmienią dawnych wrogów w nowych przyjaciół. Mają nadzieję udowodnić, że magia może powrócić do Equestrii, a małe kucyki mogą dużo zmienić.

Stała się rzecz niewyobrażalna — Equestria straciła swoją magię. Kucyki ziemskie, jednorożce i pegazy przestały się ze sobą dogadywać. Każdy gatunek zamieszkał oddzielnie wśród swoich pobratymców. Pełen ideałów kucyk ziemski Sunny (Vanessa Hudgens) jest jednak przekonana, że zdoła przywrócić światu jedność i magię. Zaprzyjaźnia się z serdecznym jednorożcem Izzy (Kimiko Glenn), po czym wspólnie rozpoczynają podróż do odległych krain. Tam spotykają charyzmatyczne i odważne pegazice Pipp (Sofia Carson) i Zipp (Liza Koshy) oraz odpowiedzialnego ziemskiego kucyka Hitcha (James Marsden). Choć nowi najlepsi przyjaciele co chwilę pakują się w kłopoty, ich współpraca i połączone wyjątkowe talenty mogą okazać się właśnie tym, co przywróci światu magię — i pokaże, że małe kucyki mogą dużo zmienić.

My Little Pony: Nowe pokolenie – Polski Zwiastun

Szajka: Serial

AAAABSCVt3pSEZvD3w
Szajka: Serial

Premiera sezonu: 24 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Seriale / Thrillery / Kino akcji

Doświadczony złodziej Mehdi oraz Liana, nowicjuszka w tym fachu, zostają wplątani w wojnę o wpływy pomiędzy dilerami narkotyków. Teraz muszą działać wspólnie, aby ocalić swoich bliskich.

Ada Bambini, naukowczyni

AAAABbgtgJ7Ee93j4UkFFsAVdPnAS TEx2YOfB4jUjeWfZOlsgCqlcAOAhnjoFI hVL2F6Scw7nIfjAoQlk2Ljw1cM rPYcc
Ada Bambini, naukowczyni

Premiera sezonu: 28 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Seriale / Dla dzieci

Serial opowiada o przygodach uwielbiającej naukę malutkiej ośmiolatki obdarzonej wielką ciekawością świata. Stawia sobie ona ambitny cel odkrycia prawdy o absolutnie wszystkim. Razem z dwójką przyjaciół, Ignasiem Kitkiem i Rózią Rewelką, rozwiązuje zagadki i tajemnice dla rodziny i znajomych. Na rozwiązywaniu tajemnic się jednak nie kończy, bo przecież w nauce chodzi nie tylko o to, by wyjaśnić jak, dlaczego i co — zdobytą wiedzę trzeba wykorzystywać, żeby zmienić świat na lepsze.

Hollywoodzkie schematy atakują

AAAABQ1XZYL59aqpr2tG2 5T0MpZGvm9B3mWb6I6wwPGgcjleM63f97UzCnEQBt4fjpCqTfgdH nI3D6GXnhqV6PIW8NMlYP
Hollywoodzkie schematy atakują

Premiera odcinka specjalnego: 28 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Odcinki specjalne / Filmy / Seriale i programy rozrywkowe / Komedie

Kasztanowy ludzik

AAAABZJ5
Kasztanowy ludzik

Premiera sezonu: 29 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Seriale / Thrillery / Tajemnicze / Dramaty

„Kasztanowy ludzik” to pełen przekonujących postaci duński thriller psychologiczny twórcy serialu „Dochodzenie” osadzony w konwencji skandynawskiego kryminału noir. Serial jest adaptacją debiutanckiej powieści Sørena Sveistrupa, która została przetłumaczona na 28 języków i opublikowana w 50 krajach.

Akcja serialu „Kasztanowy ludzik” rozgrywa się na spokojnych przedmieściach Kopenhagi, gdzie pewnego wietrznego październikowego poranka policja dokonuje przerażającego odkrycia: na placu zabaw znalezione zostaje pozbawione jednej dłoni ciało brutalnie zamordowanej młodej kobiety. Obok zwłok leży niewielki kasztanowy ludzik. Do sprawy przydzieleni zostają ambitna młoda detektyw Naia Thulin (Danica Curcic) oraz jej nowy partner Mark Hess (Mikkel Boe Følsgaard). Śledczy wkrótce odkrywają, że kasztanowy ludzik łączy zabójstwo z inną sprawą: zaginioną rok wcześniej i uznaną za zmarłą córką polityk Rosy Hartung (Iben Dorner).

To brzmi jak miłość

AAAABVJCo3DaeNsPLuCd2uBquEUAuhbWBuQsYT38eLDb90hy1Sz4OBNjjZAtWBFMhVvkIa9wJzFsxQ ne64eqX4PK yFutN
To brzmi jak miłość

Premiera filmu: 29 września 2021 r. o 09:00
Gatunek: Filmy / Romantyczne / Komedie

Asystentka influencerki modowej Maca właśnie się pozbierała po druzgocącym zerwaniu. Jednak Leo, mężczyzna, który złamał jej serce, wraca. Z pomocą najlepszych swoich przyjaciółek — Adriany i Jime — Maca odkrywa, że miłość bywa skomplikowana.

Maca (María Valverde) to z natury niezdarna 30-latka, która stara się żyć pełnią życia i po prostu być szczęśliwa. Cóż z tego, kiedy marnuje swoje talenty, pracując jako asystentka tyranicznej i przerażającej influencerki modowej, a na randki umawia się z facetami, z którymi nie potrafi się związać emocjonalnie.

Na szczęście ma dwie bardzo niecodzienne i urocze przyjaciółki — Jimenę (Elisabet Casanovas) i Adrianę (Susana Abaitua) — które zawsze gotowe są zrobić wszystko, żeby problemy przestały wydawać się takie straszne. To między innymi dzięki nim Maca ma poczucie, że Madryt jest miastem, gdzie wszystko jest możliwe.

Wszystko wydaje się iść w miarę dobrze, dopóki na scenę nie wraca ON — ten, którego imienia nie należy wypowiadać. To właśnie Leo (Álex González), największa miłość i największy błąd jej życia, facet, który złamał jej serce, zrujnował samoocenę i odebrał wiarę w mężczyzn.

Maca próbowała o nim zapomnieć, ale teraz musi się pogodzić z tym, że Leo wrócił i znów będzie robił bałagan w jej życiu. Ale jak można poradzić sobie z emocjami zamkniętymi dotychczas na pięć spustów w najgłębszych zakamarkach swojej psychiki i wiecznie żywymi wspomnieniami o tym, co mogło się wydarzyć, ale nigdy się nie zdarzyło?

Gdy stare rany znów zostają rozdrapane, Maca musi zdobyć się na odwagę. Czas wreszcie zmierzyć się ze swoimi obawami, wątpliwościami i problemami, żeby w końcu wziąć życie w swoje ręce.
Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 3

Magdalena Klosa

Marketing Manager, uwielbia podróże, zwierzęta, zdrowe odżywianie, książki, poradniki, a od niedawna również jogę. Ciągle poszukuje wrażeń :)

Zostaw odpowiedź