Przejdź do głównej zawartości

Netflix, najpopularniejszy serwis streamingowy w Polsce (a być może i na świecie), regularnie rozpieszcza swoich subskrybentów nowymi, oryginalnymi produkcjami. Oprócz tego, często aktualizuje katalog, dodając filmowe klasyki, lub dzieła, które dzięki platformie szybko zyskują wielką popularność. Niestety, na fali takich hitów jak „New Amsterdam”, zbliżającej się wielkimi krokami premiery drugiego sezonu „Wiedźmina” (dalsze losy Geralta z Rivii poznamy jeszcze w tym roku), czy znakomitego „Narcos”, niektórzy widzowie nie zauważają, że Netflix co jakiś czas również pozbywa się tytułów.

Początek i koniec

W styczniu z platformą pożegnał się bijący rekordy oglądalności serial „Przyjaciele”, oraz serie uwielbianych klasyków: „Harry Potter” i „Władca Pierścieni” (a także ok. 100 innych produkcji), co wywołało w wielu subskrybentach szok i smutek. Netflix oczywiście od razu zrekompensował tę stratę, uzupełniając biblioteczkę kultowymi hitami, a były to między innymi „Dziennik Bridget Jones”, „Blade Runner 2049”, „E.T”, czy „Tamte dni, tamte noce”. Podobna sytuacja będzie miała miejsce w kwietniu tego roku, – z platformy zniknie kilka popularnych tytułów, a kilka dzieł zostanie dodanych. Postanowiliśmy przedstawić listę produkcji, wraz z datami ich usunięcia. Może zdążycie jeszcze odhaczyć jakąś pozycję na prywatnej liście ‘do obejrzenia’?

The Originals

„The Originals” – znika: 19.04.21 – gatunek: dramat, fantasy, horror. To spin-off serialu „Pamiętniki Wampirów”, kontynuujący wątek najstarszej rodziny wampirów. Tzw. Pierwotni wracają do Nowego Orleanu, miasta, które założyli i które przez długie lata było ich domem.

4. Kompania

„4. Kompania” – znika: 05.04.21 – gatunek: kryminał, akcja. Meksykańska rzeczywistość więzienna, w której próbuje odnaleźć się nieletni Zambardo.

Shrek Trzeci

„Shrek Trzeci” – znika: 11.04.21 – gatunek: animacja, familijny, komedia. Zasiedmiogórogród potrzebuje nowego władcy, więc Shrek – ceniący wyżej niż rolę monarchy swoje wygodne bagno, wyrusza na poszukiwania. W tym czasie w królestwie przeprowadzony zostaje zamach stanu, rzeczywistość wywraca się do góry nogami i powstaje ruch oporu.

Shrek Forever

„Shrek Forever” – znika: 11.04.21 – gatunek: animacja, familijny, komedia. Shrek popada w rutynę – i nie zawaha się z niej wyrwać. Zawiązując kontrakt z Rumpelstilskinem, kupuje jeden beztroski dzień, ale wkrótce przekona się o prawdziwości przysłowia ‘uważaj, czego sobie życzysz’.

Minionki Rozrabiają

„Minionki Rozrabiają” – znika: 16.04.21 – gatunek: animacja, familijny, komedia. Gru stoi przed nowym wyzwaniem: musi ratować Minionki przed przeobrażeniem w żarłoczne, agresywne potwory.

Morderczy romans

„Morderczy romans” – znika: 16.04.21 – gatunek: dokument, dramat. Serial dokumentalny o parach, wspólnie popełniających zbrodnie oraz o morderstwach, popełnianych na małżonkach.

W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem

„W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem” – znika: 21.04.21 – gatunek: dokument. Serial dokumentalny, w którym Morgan Freeman przedstawia analogie między religią a ewolucją, oraz między poszczególnymi religiami. Freeman poszukuje odpowiedzi na fundamentalne pytania (np. jak powstał świat, co to jest cud) i prezentuje widzom najważniejsze miejsca kultu na całym świecie.

Wolfblood

„Wolfblood” – znika: 30.04.21 – gatunek: fantasy. Brytyjski serial o nastoletniej Maddy i jej rodzinie – wilkołakach żyjących pośród ludźmi.

Kingdom

„Kingdom” – znika: 30.04.21 – gatunek: dramat, horror. Powracający do życia król przynosi ze sobą dziwną chorobę, która zamienia ludzi w potwory.

Surviving Escobar: Alias JJ

„Surviving Escobar: Alias JJ” – znika: 30.04.21 – gatunek: dramat. Po upadku imperium Escobara, jeden z jego współpracowników – J.J. oddaje się w ręce władz. Trafia do więzienia, gdzie postanawia odbudować swoją pozycję.

Wild Kratts

„Wild Kratts” – znika: 15.04.21 – gatunek: animacja. Serial edukacyjny dla dzieci, w którym bracia Kratt poznają przyrodę i dzikie zwierzęta.

Kochanice Króla

„Kochanice Króla” – znika: 22.04.21 – gatunek: dramat. Historia rodziny Boleyn i dwóch sióstr – Marii i Anny, które za namową seniorów rodu, próbują zdobyć względy króla Henryka VIII.

To skomplikowane

„To skomplikowane” – znika: 22.04.21 – gatunek: komedia romantyczna. Klasyka gatunku z Meryl Streep i Aleciem Baldwinem – bohaterowie po rozwodzie próbują na nowo ułożyć sobie życie, jednak z jakiegoś powodu, wciąż ze sobą sypiają.

Czas apokalipsy

„Czas apokalipsy” – znika: 22.04.21 – gatunek: dramat, wojenny. Adaptacja „Jądra Ciemności” Josepha Conrada, osadzona w realiach wojny wietnamskiej.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie produkcji żegnających się z Netflixem posiada kilka tytułów, które zainteresują zarówno niedzielnych widzów, jak i zagorzałych kinomanów. Tytuły te znikną z platformy na czas nieokreślony, dlatego szykujcie popcorn i biegiem – do telewizorów!

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 1

Adrianna Juranek

Ekspert w dziedzinie literatury, licencjatka filologii śródziemnomorskiej. Pasjonatka podróży, egzotycznej kuchni oraz popkultury. Wolne chwile poświęca na fitness, długie spacery lub seriale.

Zostaw odpowiedź