Przejdź do głównej zawartości

To już dziś! Od samego rana możemy poczuć zupełnie nową energię, bezpośrednio związaną z Pełnią Księżyca w znaku Panny. W jaki sposób wpłynie na nas jej siła? Jakie wydarzenia zapowiada? Czy to będzie dobry weekend? Sprawdźmy!

Marcowa Pełnia Księżyca

Pełnia Księżyca w marcu to zapowiedź nowego roku astrologicznego. Idealna pora, by zostawić za sobą stare, nieaktualne przekonania, ograniczające schematy i nikomu już niesłużące poglądy, na rzecz świeżego, zupełnie nowego spojrzenia na świat. Czas Księżyca w Pannie nadaje się do tego znakomicie. To jak grom z jasnego nieba, który szeroko otworzy Twoje oczy na to, co dotychczas było niezauważane. To moment, w którym znajdziesz odpowiedź na pytanie czy punkt, w którym obecnie się znajdujesz jest Twoją właściwą drogą. Opcje są dwie, albo poczujesz się niesamowicie szczęśliwa i zadowolona z życia – i tutaj brawo! To znaczy, że wszystko, co dotychczas skrupulatnie realizowałaś teraz przyniesie obfite plony, lub też okaże się, że jesteś zupełnie rozbita, smutna czy rozżalona. Czy to źle? Oczywiście, że nie! Nadszedł moment zmiany, który należy w pełni wykorzystać. W końcu możesz dostrzec to, co Cię ogranicza i pozostawić daleko za sobą. Przecież właśnie dziś świętujemy nowy początek!

Czas przemyśleń

Każda Pełnia to dobry czas na analizę i przemyślenia. Bez względu na to czy właśnie świętujesz sukces, czy próbujesz dojść do siebie po porażce, zastanów się co doprowadziło Cię do punktu, w którym obecnie się znajdujesz? Zaobserwuj czego w przyszłości warto się trzymać, a co trzeba odpuścić. Te przemyślenia będą odgrywać niezwykle ważną rolę przy projektowaniu nowych planów i marzeń w kolejnym nowiu. Nie bez powodu ludzie od lat żyli w zgodzie z fazami księżyca i otaczającą nas naturą. Pełnia to czas przemyśleń, który z pewnością warto wykorzystać.

Stop z perfekcjonizmem

Ile razy w życiu chciałaś coś powiedzieć lub zrobić, ale nie wypadało? Albo może bałaś się reakcji otoczenia? Co powiedzą bliscy? Znajomi? Albo co gorsza, zupełnie obcy Ci ludzie? Koszmar! Lepiej w ogóle się nie odzywać, nie wyróżniać się z tłumu. Tak! To jedyne słuszne rozwiązanie. Brzmi znajomo? No właśnie. Otóż taki sposób myślenia to najszybsza droga do zamknięcia się w czterech ścianach, złego samopoczucia, a co gorsza – depresji. Księżyc w Pannie to świetny czas na porzucenie niesłużącego idealizmu, niezdrowego perfekcjonizmu, do którego zdarza nam się dążyć za wszelką cenę. Koszty jakie ponosimy? Brak luzu, swobody, humoru, spontaniczności i lekkości. Życie w sztywnych, pozbawionych entuzjazmu ramach. Czy ma sens? Z całą pewnością nie! Wykorzystajmy zatem moc tej Pełni do ukazania wszystkiego co nam w duszy gra!

Rytuały na Pełnię w Pannie

  1. Oczyszczanie – otoczenia, domu, umysłu, organizmu. Wszelkie rytuały oczyszczania będą idealne w trakcie Pełni Księżyca. Posprzątaj biurko, mieszkanie, dom, ogród, weź oczyszczającą kąpiel, wyrzuć to co stare, niepotrzebne i zrób miejsce na nowe. Sięgnij po napar z ziół takich jak pokrzywa, czystek, ostropest, skrzyp. Do oczyszczania pomieszczeń możesz użyć palo santo lub białej szałwii. Posegreguj ubrania – w końcu nadchodzi wiosna! I przede wszystkim uporządkuj myśli, to niezwykle ważny proces.
  2. Kamienie naturalne. Jeśli stałym elementem Twojej biżuterii są naturalne kamienie, koniecznie pamiętaj o ich oczyszczeniu i naładowaniu. Wystarczy przemyć minerały pod zimną, bieżącą wodą, a następnie wystawić je na działanie światła księżycowego.
  3. Wyciszenie. Tego wieczoru postaw na relaksację lub medytację, dzięki której będziesz mogła zahamować natłok myśli i wsłuchać się w głos serca. Uwolnij ciało od napięć i połóż się do łóżka wcześniej niż zazwyczaj. Daj sobie czas na regenerację.
  4. Spontaniczność. Przestań w końcu kontrolować. Od teraz więcej luzu i spontaniczności. Porzuć ograniczające przyzwyczajenia i schematy. Zaufaj, że gdy odpuścisz kontrolę, wszystko ułoży się dokładnie tak jak powinno. Uwierz, że istnieje dla Ciebie plan, na który nie masz żadnego wpływu. Twoją jedyną rolą jest wiara, zaufanie i otwartość na nadchodzące zmiany. Reszta ułoży się sama.

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 2

Magdalena Klosa

Marketing Manager, uwielbia podróże, zwierzęta, zdrowe odżywianie, książki, poradniki, a od niedawna również jogę. Ciągle poszukuje wrażeń :)

Zostaw odpowiedź